DPF/FAP

DPF(diesel particle filter) ir FAP (filtre a particules), tai prietaisai skirti ...

Chip-tuning

Chip tiuningas–tai automobilio ECU perprogramavimas siekiant geresnių galios ir...

Eco-tuning

Pastaruoju metu ypač ryškiai kylant kuro kainoms, nusprendėme savo klientams ...

Diagnostika

Mūsų specialistai, naudodami profesionalią diagnostikos įranga ...

Chip-tuning

  • Kas tai yra “chip tiuningas”?

Chip tiuningas, chipsavimas – tai automobilio ECU perprogramavimas siekiant geresnių galios ir dinamikos rezultatų, variklio galios didinimas. Perprogramuojant automobilio ECU taip pat galima pasiekti didesnės kuro ekonomijos, bei geresnių išmetamųjų dujų rezultatų, bet apie tai išsamiau kitame skyrelyje – “ECO tiuningas”.

  • Kaip tai vykdoma?

Seniau “chipavimas” buvo vykdomas senąjį automobilio “chip’ą” (mikroschemą), keičiant kita patobulinta dalimi. Tačiau technologijos nestovi vietoje, ir šiandien šis darbas daugeliu atveju atliekamas perprogramuojant ECU specialia technine ir programine įranga, dažniausiai net neišiminėjant mikroschemos iš automobilio.

  • Kaip tai veikia?

Modernėjant automobiliams, ECU pagalba galima valdyti vis daugiau variklio parametrų, kaip kad kuro įpurškimas, oro srautas, vožtuvų darbo laikas, turbinos slėgis ir t. t.. Geresni galios ir ekonomijos rezultatai pasiekiami būtent koreguojant variklio darbinius parametrus, kitaip tariant – perprogramuojant ECU. Tai paprastai vykdoma vienu iš trijų būdų: pirmasis ir dažniausias – nuskaitant, modifikuojant ir įrašant ECU duomenis per OBD (automobilio diagnostikos) jungtį; antras būdas – nuskaitant, modifikuojant ir įrašant automobilio kompiuterio duomenis jį išėmus iš automobilio su specialiu prietaisu; trečiasis – atskiriant nuo kompiuterio ir nuskaitant, modifikuojant ir įrašant atskiros mikroschemos duomenis su specialiu prietaisu.

  • Kokia iš to nauda?

Teisingai atliktas “chip tiuningas” suteikia automobiliui daugiau galios (paprastai ~20-30%), didesnį sukimo momentą, bei mažesnes kuro sąnaudas (paprastai ~10%). Taigi automobilis ne tik taps dinamiškesnis, bet ir ekonomiškesnis.

  • Kodėl CHIPAS.lt?

Atsižvelgdami į tai, jog klientai nevisada turi galimybę automobilį palikti servize, o po atliktų darbų vėl gaišti laiką jį atsiimant, CHIPAS.lt siūlo išskirtinę paslaugą – MOBILI LABORATORIJA. Profesionali komanda su VW Caddy bazėje sumontuota profesionalia įranga atvyks į Jums patogią vietą, Jums patogiu laiku ir vietoje atliks sutartus darbus. Jums tereikės skirti keletą minučių aptarti kokių rezultatų norite pasiekti ir po atliktų darbų atsiimti automobilį  (prie darbovietės, namų, nuosavo garažo ir pan.). Visi darbai atliekami patyrusių įmonės darbuotojų ir tik su profesionalia įranga. “Chip tiunigas” atliekamas atsižvelgiant į kliento pageidavimus ir siekiamus rezultatus. Jei visgi liktumėte nepatenkinti atliktu darbu, Jums tai nieko nekainuos.

  • Ką derėtų žinoti?

Nors “chip tiuningas” gali būti atliekamas ir benzininiams varikliams, tačiau mes specializuojamės ?turbininių? DYZELINIŲ variklių modifikavime, todėl kad būtent čia pasiekiami geriausi rezultatai. Kolkas savo paslaugas siūlome Kaune ir jo apskrityje. Profesionaliai atliktas “chip tiuningas” tikrai nekenkia automobilio varikliui ir jo ilgaamžiškumui, nes atsižvelgiama į gamintojo paliktus rezervus. Kaip jau minėta, perprogramuojant ECU paprastai pasiekiamas ~20-30% galios padidėjimas ir ~10% kuro sąnaudų sumažėjimas. Galimas ir “agresyvesnis” modifikavimas, bet tuomet derėtų atsižvelgti į kitų automobilio mazgų (turbina, intercooleris, purkštukai, išmetimo sistema ir kt.) stovį ir parametrus.